Sogyal Rinpoche

Üle maailma tuntud Tiibetist pärit budismi õpetaja Sogyal Rinpoche on ka laialdast tuntust ja tunnustust leidnud teose – „Tiibeti raamat elust ja surmast” – autor.

Sogyal Rinpoche sündis Ida-Tiibetis regioonis nimega Kham ja on tunnistatud Jamyang Khyentse Chökyi Lodrö, ühe kahekümnenda sajandi väljapaistvaima vaimse õpetaja poolt suure meistri Lerab Lingpa Tertön Sogyali taaskehastuseks, kes oli õpetajaks ka kolmeteistkümnendale dalai laamale. Jamyang Khyentse juhendas Rinpoche koolitamist ja kasvatas teda kui oma poega.

Aastal 1971 siirdus Rinpoche Inglismaale, kus sai lääneliku hariduse õppides võrdlevat religiooniõpetust Cambridge’i Ülikoolis. Pärast seda õppis ta Tiibeti budismi kõigi koolkondade suurte õpetajate juures, peamisteks õpetjateks said aga Kyabjé Dudjom Rinpoche ja Kyabjé Dilgo Khyentse Rinpoche.

Esmalt kui tõlk ja abi oma austatud õpetjatele ja seejärel juba ise õpetajana külastas Rinpoche paljusid riike, jälgis inimeste reaalset elu ja otsis viisi, kuidas tõlkida Tiibeti budismi õpetusi nii, et need oleksid ajakohased kaasaegsetele meestele ja naistele kõikidest uskudest ja et tuua esile õpetuste universaalset sõnumit, ilma et nad kaotaksid kübetki oma ehtsusest, puhtusest ja väest.

Sellest kasvas välja unikaalne õpetamisstiil ja võime sobitada õpetusi moodsa eluviisiga, mis on nii selgelt väljendunud tema põhjapanevas raamatus „Tiibeti raamat elust ja surmast“, mida on välja antud 30 keeles ja 56 riigis.

Rinpoche on ühtlasi ka rahvusvahelise budistliku võrgustiku RIGPA rajaja ja vaimne juht, mis on esindatud üle 130 budistliku keskusega 41 riigis üle ilma. Ta on õpetanud üle 30 aasta ja jätkab reisimist Euroopas, Ameerikas, Austraalias ja Aasias, kõnetades tuhandeid inimesi oma ritriitidel ja õpetustel.

Lisaks on Rinpoche sagedane esineja ühiskonna kõiki tahke puudutavatel olulistel konverentsidel, kaasa arvatud meditsiin ja ravitsemine, ülikoolid ja haridusasutused, uskudevaheline dialoog, liikumised rahu eest ja vägivalla vastu, ärimaailm ja juhtimine ning surijate eest hoolitsemine ja hooldekodud.

Sogyal Rinpoche videoõpetust meditatsioonist vaata siit

Saamaks teada enamat „Tiibeti raamatust elust ja surmast“ vajuta siia

Comments are closed.